Tag: Sticky

TALENTI NGA SHKUPI AGON ELEZI, NËNSHKRUAN KONTRAT ME STADE MALHERBE CAEN

TALENTI NGA SHKUPI AGON ELEZI, NËNSHKRUAN KONTRAT ME STADE MALHERBE CAEN

TALENTËT
Talenti nga Shkupi, permes nje statusi ne profilin e tije ka njfotuar se ka nenshkruar nje kontrat katervjeqare me skuadren franceze Stade Malherbe Caen. Statusi i plote i Elezit Hard work always gets rewarded,I'm very happy to announce that i have signed for a big club like Stade Malherbe Caen for next 4 years.I would like to thank Blerim Paris for the trust he placed on me,my father,my family and everyone who have helped me throughout this very difficult journey,but the one who is mostly to thank is God ⚽️💪 #Elhamdulilah #thebestisyettocome Jam shume i lumtur tu njoftoj qe per 4 vitet e ardhshme une do te jem lojtar i Stade Malherbe Caen.Faleminderimk i takon Zotit
PSE O VISAR MUSLIU!?

PSE O VISAR MUSLIU!?

BOTËRORI 2018
Ishin tre lojtare Shqiptare ne formacionin e Maqedonise kunder Shqiperise tone. Askush nuk i akuzoi pse luajne per Maqedonine. Ishe Enis Bardhi krijuesi i lojes se madhe, Ezgjan Alioski rreziku me i madh per porten e Shqiperis dhe ishe visar musliu qe beri "kopilin" duke bere dy tre nderhyrje te ashpra, ndersa ajo qe i revultoi te gjithe Shqiptaret e Maqedonise ishte hyrja ne konfikt verbal me njeri nga lojhtaret me te respektuar te Kombetares Mergim Mavrajn! Po pse o Visar Musli, cfare tu desht qe bere ate gjest, valle doje te ju bije ne sy atyre tifozeve sllave qe te shajne gjakun, nenen, motren dhe qe te deshirojne vdekjen!? Pse nuk munde te qendrosh thjesht si Bardhi dhe Alioski te cilet edhe ata e dhane maksikumin ne fushe, por nuk bene "kopilin" me sjellen e tyre. TURP TE KESH!
Letër e hapur nga Granit XHAKA

Letër e hapur nga Granit XHAKA

KOMBËTARJA
Me këtë letër dua të njoftoj të gjithë opinionin publik mbarë shqiptar, se karrierën time në vazhdim do ta vazhdoj edhe në të ardhmen për Zvicrën. Gjithashtu dua të sqaroj me këtë letër gjithë lexuesit se si kam ardhur deri në këtë vendimmarrje. Mundësitë sipas anës ligjore: Sipas një njoftimi zyrtar që FIFA ka shpërndarë, na njoftuan se kush ka luajtur në kampionatin Europian 2016, nuk ka më të drejtë të luajë për një kombëtare tjetër. Federata e Futbollit të Kosovës dhe FIFA nuk kanë një marrëveshje të qartë për kalimin e lojtarëve nga Zvicra te Kosova. FIFA thotë qartë se kush ka luajtur në EURO 2016 nuk ka më të drejtë të ndërrojë ekipin përfaqësues. Kosova është pranuar në FIFA disa javë para se të fillonte kampionati Europian dhe që atëherë ne duhet të ishim informuar, informa