TALENTËT

Verona nënshkruan me talentin shqiptar

Verona nënshkruan me talentin shqiptar

TALENTËT
Marash Kumbulla, 17-vjeçari shqiptar, ka kaluar nga ekipet e moshave të Veronës në ekipin e parë, teksa ka nënshkruar deri në vitin 2020. Mbrojtësi qendror, është zyrtarizuar nga klubi italian dhe tashmë ai do të nisë një karrierë si profesionist, teksa ka nënshkruar kontratën e parë. Sezonin e shkuar ai është aktivizuar me të rinjtë në 21 takime, duke gjetur edhe dy herë rrugën e rrjetës. Veçse në mbrojtje, Kumbulla luan edhe si mesfushor qendror
Simeone merr talentin shqiptar te skuadra e parë e Atleticos

Simeone merr talentin shqiptar te skuadra e parë e Atleticos

TALENTËT
Talenti i kombëtares shqiptare, Keidi Bare vazhdon të fitojë gjithnjë e më shumë vëmendjen e Diego Simeones te skuadra e Atletiko Madrid.  Trajneri argjentinas, pasi i ka dhënë mundësinë futbollistit shqiptar që të debutojë me ekipin e parë, kërkon ta monitorojë nga afër zhvillimin dhe për këtë arsye e ka zgjedhur që ta marrë me vete në fazën përgatitore që Atleticos do të zhvillojë për sezonin e ri.Sipas listës së publikuar sot në Spanjë, Atletico do të fillojë përgatitjet të enjten në mëngjes me 20 lojtarë të cilët do të vihen nën urdhrat e Simeones. Mes tyre është edhe emri i Bares, i cili është përzgjedhur për të treguar se e meriton më shumë një vend në skuadër sesa futbollistët të cilët janë kthyer nga huazimi apo lojtarë të tjerë nga akademia. Në një sezon ku Atletico Madrid
Shpallet Lojtari dhe Talenti i vitit. E jashtzakonshme, listen e kryesojne dy vëllezer!

Shpallet Lojtari dhe Talenti i vitit. E jashtzakonshme, listen e kryesojne dy vëllezer!

TALENTËT
Vellezerit Ajeti ne krye te sondazheve per 2016. Si kurre me pare ne keto 11 vite cmimin e pare e marrin dy vellezer Arlind Ajeti futbollisti më i mirë i vitit 2016-të, Albion AJETI, Talenti më i mirë në 2016. Keshtu rezultoi sondazhi i Talentet.eu, nje portal ne Gjermani prej 11 vitesh online. Për të 11 –in vit pa ndërprerje Talentet.com & Zyra e Zbulimit të Talentëve, në bashkepunim me shumë faqet prestigjioze sportive anembanë trojeve dhe forume të ndryshme sportive, organizuan edhe këtë vit sondazhin për zgjedhjen e lojtarit edhe talentit më të mirë kuqezi. Një ndër organizatorët më kryesorë në këtë 12 vjetor të organizimit të sondazhit ka qëne media e fuqishme edhe ndër më të mëdhajat në Ballkan, www.balkanweb.com &CO. Pas grumbullimit edhe numurimit të votave nga