FUTBOLLISTET SHQIPTARË NË BOTË

Borussia Monchengladbach nderon Granit Xhaka (Video)

Borussia Monchengladbach nderon Granit Xhaka (Video)

FUTBOLLISTET SHQIPTARË NË BOTË
Skuadra gjermane, Borussia Monchengladbach ka nderuar futbollistin zviceran me origjinë shqiptare, Granit Xhaka. Granit Xhaka këtë sezon u largua nga skuadra gjermane për t’u transferuar në futbollin anglez, përkatësisht në Arsenal. Drejtuesit e klubit gjerman kanë vendosur të nderojnë ish kapitenin e tyre, për kontributin e tij që e kishte dhënë gjatë pesë viteve sa ishte pjesë e tyre Video: Granit Xhaka receives a rapturous welcome on his return to Gladbach as they face Wolfsburg tonight. #afc pic.twitter.com/4w3FXpJKr6 — afcstuff (@afcstuff) December 20, 2016 Graniti për Monchengladbach ishte paraqitur në 140 ndeshje duke shënuar nëntë gola. /Periskopi/
Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !

Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !

FUTBOLLISTET SHQIPTARË NË BOTË
  Azdren Llullaku të Gaz Metan deri me tani ka një page mujore prej 3 mijë €, por ekipi i tij deshiron ta mbaj 28 vjeçarin dhe i ofron një page të majme prej 30 mijë € ne muaj, që i bjen 360 mijë € ne vit. Per golashenuasin me të mirë ne Rumani ka interesim nga shumë ekipe që vijn nga Rumania,Italia,Polonia,Gjermania dhe Kina.