BOTËRORI 2018

PSE O VISAR MUSLIU!?

PSE O VISAR MUSLIU!?

BOTËRORI 2018
Ishin tre lojtare Shqiptare ne formacionin e Maqedonise kunder Shqiperise tone. Askush nuk i akuzoi pse luajne per Maqedonine. Ishe Enis Bardhi krijuesi i lojes se madhe, Ezgjan Alioski rreziku me i madh per porten e Shqiperis dhe ishe visar musliu qe beri "kopilin" duke bere dy tre nderhyrje te ashpra, ndersa ajo qe i revultoi te gjithe Shqiptaret e Maqedonise ishte hyrja ne konfikt verbal me njeri nga lojhtaret me te respektuar te Kombetares Mergim Mavrajn! Po pse o Visar Musli, cfare tu desht qe bere ate gjest, valle doje te ju bije ne sy atyre tifozeve sllave qe te shajne gjakun, nenen, motren dhe qe te deshirojne vdekjen!? Pse nuk munde te qendrosh thjesht si Bardhi dhe Alioski te cilet edhe ata e dhane maksikumin ne fushe, por nuk bene "kopilin" me sjellen e tyre. TURP TE KESH!
Ventura: Ndaj Shqipërisë kemi nevojë për tifozët!

Ventura: Ndaj Shqipërisë kemi nevojë për tifozët!

BOTËRORI 2018, FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR
Për De Biazin dhe Dukën duhet të jetë një ndeshje jo revanshi, po ku skuadra kuqezi duhet të tregojë vlerat e saj, për të harruar njëherë e mirë Izraelin. E teksa përgatitemi në heshtje, e njëjta gjë s’mund të thuhet për Italinë dhe trajnerin Xhampiero Ventura, që dje ka mbyllur stazhin në Koverçiano të “Kombëtares A emergjente”. Stafi teknik axurr projektohet me vendosmëri të madhe drejt ndeshjes kualifikuese të vlefshme për Botërorin 2018 në Rusi, më 24 mars, në Palermo, Itali-Shqipëri (ora 20:45, në “Renzo Barbera”). “Shqipëria dhe Izraeli janë dy ndeshje thelbësore, ndaj në këto sfida na duhet mbështetja e publikut tonë: sa herë që kemi shkuar në Palermo, Italia s’ka zhgënjyer”, nënvizon trajneri Xhan Piero Ventura, gjatë konferencës përmbyllëse në Koverçiano. Një zgjedhje, pra, jo e r