Author: Albin Shqiperi Etnike

Mavraj kerkohet me ngulm nga një ekip i Bundesliges 1!

Mavraj kerkohet me ngulm nga një ekip i Bundesliges 1!

KOMBËTARJA
Mbrojtësi me provoje Mërgim Mavraj sipas Bild.de kerkohet nga ekipi tradicional Hamburger Sv. 30 Vjeçari me Fc Köln këtë sezon po shkëlqen, por kontrata e tij skadon ne fund të qershorit të vitit 2017. Zevendes-Kapiteni i Kombëtares shqiptare disa her arriti të jet ne 11-shin e Javës ne gjermani. Köln me vetem 14 gola të pesuar e ka mbrojtjen e katert me të mirë ne gjermani.
Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !

Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !

FUTBOLLISTET SHQIPTARË NË BOTË
  Azdren Llullaku të Gaz Metan deri me tani ka një page mujore prej 3 mijë €, por ekipi i tij deshiron ta mbaj 28 vjeçarin dhe i ofron një page të majme prej 30 mijë € ne muaj, që i bjen 360 mijë € ne vit. Per golashenuasin me të mirë ne Rumani ka interesim nga shumë ekipe që vijn nga Rumania,Italia,Polonia,Gjermania dhe Kina.  
Azdreni kerkohet nga shumë ekipe !

Azdreni kerkohet nga shumë ekipe !

KOMBËTARJA
Bomberi shqiptar pas një sezon të shkelqyeshem me Gaz Metan, ka oferta pa fund. Golashenuasi me i mirë ne Rumani kerkohet nga Paok, Legia Varshava, Steau Bukureshti,Cluj, ekipe nga Gjermania, Italia dhe një ekip nga Kina. Lojtari 28- Vjeçar nga Istogu, këtë stinor ka shenuar 16 gola dhe ka bërë edhe një assistim ne 19 ndeshje!  
Ekipet nga Turqia kerkojn sherbimet e Hykës!

Ekipet nga Turqia kerkojn sherbimet e Hykës!

KOMBËTARJA
  Jahmir Hyka është një lojtar, që ka kaluar disa etapa, luajti në Tirane, Rosenborg, Olympiakos, Mainz, Panionios dhe tani është ne Luzern, por kontrata e tij skadon ne qershor 2017. 28- Vjeçari me 6 gola dhe 4 assistime është në radarin e klubit të njohur turk Besiktas, por per të interesohet edhe ekipi i Samuel Eto Antalyaspor. Jahmiri sipas Transfermarkt e ka vlerën 1.000.000€.  

Shqipëria prap e pret serbine !

KOMBËTARJA
Shqipëria U17 e Dzemal Mustedanagic pret 3 kundershtar te fuqishem ne mujin e ardhshem. Kundershtari i parë i shpresave ne Eleminatorin per Europian do te jete Italia me 26 tetor ne ora 15:00 me pas do ta kemi si kundershtar armikun nga serbia me 28 tetor ne ora 11:00 dhe ne fund Maqedonine me 31 tetor ne ora 15:00. 2 ekipet e para ne Grup do te kualifikohen direkt dhe 4 ekipe me te mira ne vendin e tretë, i katerti eleminohet direkt.