Eriksen pranë kalimit tek Interi

Read Time:32 Second

Christian Eriksen është pranë kalimit tek Inter.

Mesfushori i Tottenham, Christian Eriksen është afër një transferimi tek Inter, me ‘EkstraBladet’ që raporton se marrëveshja do të jetë e menjëhershme.

Skuadra nga Serie A ka avancuar në garën për reprezentuesin e Danimarkës, kontrata e të cilit skadon me Tottenham në fund të këtij sezoni.

Inter mund të sjellë në ‘San Siro’ Eriksenin për një çmim prej 21 milionë euro, me 27 vjeçarin të vendosur të largohet falas gjatë verës, nëse nuk siguron ndonjë transferim në janar.

Eriksen pëlqehet shumë edhe nga Real Madrid dhe Manchester United./Lajmi.net/

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close