Arteta e bindi Xhakën të qëndrojë tek Arsenali

Read Time:39 Second

Mesfushori me prejardhje kosovare tash e disa kohë po lidhet me një kalim të mundshëm në Bundesliga, dhe thuhej se tashmë ka marrëveshje me Hertha Berlin.

Por, trajneri spanjoll ka zbuluar bisedën që kishte me lojtarin, dhe si e bindi atë për të qëndruar.

“Unë kisha një bisedë me të dhe doja që ai t’i kuptonte ndjenjat e tij” ka thënë Arteta,

“Mendoj se ai mund të jetë lojtar shumë i rëndësishëm për klubin tonë” shtoi spanjolli.

Xhaka kishte minuta në dispozicion edhe në ndeshjen kundër Man Utd, ku pati një performancë të shkëlqyer.

Duket se emra si Ozil, Xhaka e të tjerë, do të ndërrojnë fytyrë nën urdhrat e ish ndihmësit të Pep Guardiola.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close