BERISHA, I JASHTËZAKONSHËM EDHE ME ATALANTËN

Pas dy humbjeve radhazi nga Roma dhe Napoli, Atalanta u përballë me Sassuolon në shtëpi. Zi kaltërtit triumfuan me rezultat minimal 2-1 dhe më meritori për këtë pozitë ishte portieri shqiptar.“I jashtëzakonshëm në finale, kur mbron avantazhin me dy ndërhyrje të shkëlqyera ndaj Raguses dhe Acerbit”, shkruajtën mediat italiane për gardianin shqiptar.28-vjeçari mori notën (7.00) nga mediat italiane që ishte ndër më të lartat pasi më shumë se ai u vlerësua vetëm Gomez dhe Petanga.Pas tri xhirove në Serie A, Atalanta ka grumbulluar tri pikë. /telegrafi.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *