PSE O VISAR MUSLIU!?

Ishin tre lojtare Shqiptare ne formacionin e Maqedonise kunder Shqiperise tone. Askush nuk i akuzoi pse luajne per Maqedonine. Ishe Enis Bardhi krijuesi i lojes se madhe, Ezgjan Alioski rreziku me i madh per porten e Shqiperis dhe ishe visar musliu qe beri “kopilin” duke bere dy tre nderhyrje te ashpra, ndersa ajo qe i revultoi te gjithe Shqiptaret e Maqedonise ishte hyrja ne konfikt verbal me njeri nga lojhtaret me te respektuar te Kombetares Mergim Mavrajn!
Po pse o Visar Musli, cfare tu desht qe bere ate gjest, valle doje te ju bije ne sy atyre tifozeve sllave qe te shajne gjakun, nenen, motren dhe qe te deshirojne vdekjen!?
Pse nuk munde te qendrosh thjesht si Bardhi dhe Alioski te cilet edhe ata e dhane maksikumin ne fushe, por nuk bene “kopilin” me sjellen e tyre.

TURP TE KESH!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *