Franca publikon listën për ndeshjet me Spanjën dhe Luksemburgun, përsëri mungon Benzema

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka publikuar listën për dy ndeshjet e ardhshme të kombëtares franceze.

 

Shihet mungesa e Karim Benzemas edhe pse para disa javësh trajneri francez tha se ai mund të kthehet

Por në listë nuk mungojnë emrat e rinj.

Kylian Mbappe, Benjamin Mendy, Florian Thauvin e Corentin Tolisso, janë ftuar për këto dy ndeshje.

Mungon edhe Alexandre Lacazette.

Franca do të luajë kund Luksemburgut me 25 mars, ndërsa tri ditë më vonë do të përballet me Spanjën në një ndeshje miqësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *