Ekipet nga Turqia kerkojn sherbimet e Hykës!

 

Jahmir Hyka është një lojtar, që ka kaluar disa etapa, luajti në Tirane, Rosenborg, Olympiakos, Mainz, Panionios dhe tani është ne Luzern, por kontrata e tij skadon ne qershor 2017.

28- Vjeçari me 6 gola dhe 4 assistime është në radarin e klubit të njohur turk Besiktas, por per të interesohet edhe ekipi i Samuel Eto Antalyaspor.

Jahmiri sipas Transfermarkt e ka vlerën 1.000.000€.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *