Salihu shpallet mbrojtesi me i mire ne Zvicer

Read Time:46 Second

Ekipi FC Juventus Zürih perfundoi sezonin dimeror, duke u shpallur edhe A-Meister ne Zvicer. Ky ekip eshte shpallur ekipi me i mire edhe per faktin se gjate gjithe fazonit tė pare ka pesuar vetem 8 gola dhe konfirmuan qe jane ekipi me i forte, por me pike te forte mbrojtjen. Forcen mė tė madhe ky klub e ka ne mbrojtje, ku aty luan edhe talenti Shqipetar Luan Salihu dhe qe eshte dhe Shqipetari i vetem ne kete ekip. Pas ketij suksesi ne zvicer ka filluar qe te interesohen edhe klube me emer per mbrojtesin shqipetar Salihi, qe se shpejti do te vendosi edhe per te ardhmen e tij. Megjithate ai shprehet per talentet.com se eshte vetem 17 vjec dhe se te ardhmen perpara e ka. Talenti Salihu u shpall edhe lojtari me i mire per moshat ne ligen e Zvicres, kjo sepse mbrojtesi i FC Zürih ishte lojtari me me pak gabime ne defenzive

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close