PERGENJESHTRIM

Read Time:57 Second

03/12/2006, 10:08 –

Zyra e talenteve ne Gjermani pergenjeshtron lajmin e botuar ne gazeten Shqip me titullin “Talentet “injorojnė” grumbullimin. Zyra e Gjermanisė nuk garanton mbėrritjen e futbollistėve”

Eshte nje turp i madh, eshte nje skandal i madh, qe nje gazetar te genjeje kaq shume lexuesin e tij. Ne kete artikull ka gazetari ka genjyer dhe mashtruar lexuesin ne ē`do fjali. Zyra jone ka njoftuar federaten per mberritjen e talenteve nga Gjermani me ane te e-mailit dhe telefonit dhe sic thuhet ne shkrim se zyra ska asnje garanci per ata qe do mberrijne. Zyra ka bere te ditur se 80% e talenteve te propozuar nga neve mberrijne ne Tirane per te marre pjese ne grumbullim. Ne talentet i kemi te gjithe qe luajne ne skuadra te ngritura dhe jane profesioniste dhe eshte e veshtire per ta, qe te marrin leje. Pra kjo date nuk ishte e lire dhe klubet nuk kane asnje detyrim ligjor per ti lene te lire megjithese ne jemi te kenaqur nga nr. i talenteve qe do te marrin pjese. Ne si kemi talentet te ligave te 4 ta dhe te 5 ta qe te levizin dhe ikin kur t´ju doje qejfi.

0 0
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close