Borussia Monchengladbach nderon Granit Xhaka (Video)

Skuadra gjermane, Borussia Monchengladbach ka nderuar futbollistin zviceran me origjinë shqiptare, Granit Xhaka. Granit Xhaka këtë sezon u largua nga skuadra gjermane për t’u transferuar në futbollin anglez, përkatësisht në Arsenal. Drejtuesit e klubit gjerman kanë vendosur të nderojnë ish kapitenin e tyre, për kontributin e tij që e kishte dhënë gjatë pesë viteve sa … Continue reading “Borussia Monchengladbach nderon Granit Xhaka (Video)”

De Biasi me shaka: Më mirë që nuk luan Berisha, pasi do ta masakronte Zahavin

Dënimi i dhënë dje nga FIFA do të detyrojë Etrit Berishën të mungojë jo vetëm në ndeshjen e radhës të Kombëtares ndaj Italisë në mars, por edhe në atë kundër Izraelit që luhet në muajin qershor.   Trajneri Gianni de Biasi, ndonëse pranon se kjo është një mungesë e rëndësishme, e përjeton me humor situatën. … Continue reading “De Biasi me shaka: Më mirë që nuk luan Berisha, pasi do ta masakronte Zahavin”

Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !

  Azdren Llullaku të Gaz Metan deri me tani ka një page mujore prej 3 mijë €, por ekipi i tij deshiron ta mbaj 28 vjeçarin dhe i ofron një page të majme prej 30 mijë € ne muaj, që i bjen 360 mijë € ne vit. Per golashenuasin me të mirë ne Rumani ka interesim … Continue reading “Llullaku mund të perfiton 10 her me shumë se deri tani !”

Azdreni kerkohet nga shumë ekipe !

Bomberi shqiptar pas një sezon të shkelqyeshem me Gaz Metan, ka oferta pa fund. Golashenuasi me i mirë ne Rumani kerkohet nga Paok, Legia Varshava, Steau Bukureshti,Cluj, ekipe nga Gjermania, Italia dhe një ekip nga Kina. Lojtari 28- Vjeçar nga Istogu, këtë stinor ka shenuar 16 gola dhe ka bërë edhe një assistim ne 19 … Continue reading “Azdreni kerkohet nga shumë ekipe !”

Ekipet nga Turqia kerkojn sherbimet e Hykës!

  Jahmir Hyka është një lojtar, që ka kaluar disa etapa, luajti në Tirane, Rosenborg, Olympiakos, Mainz, Panionios dhe tani është ne Luzern, por kontrata e tij skadon ne qershor 2017. 28- Vjeçari me 6 gola dhe 4 assistime është në radarin e klubit të njohur turk Besiktas, por per të interesohet edhe ekipi i … Continue reading “Ekipet nga Turqia kerkojn sherbimet e Hykës!”

Të grumbulluarit nga Seria A, kuqezinjtë pas italianëve

Shqipëria ka numrin e dytë më të madh të futbollistëve nga Seria A që janë grumbulluar me ekipet kombëtare për dy ndeshjet e radhës. Kështu rezulton nga një analizë të publikuar sot në të përditshmen prestigjoze italiane “Gazzetta dello Sport”.   Sipas artikullit, janë gjithsej 130 lojtarë nga elita e futbollit italian që kanë marrë … Continue reading “Të grumbulluarit nga Seria A, kuqezinjtë pas italianëve”

Ajeti me kombëtaren, Torino e mësoi vetëm në stërvitjen e sotme

Kthimi i Arlind Ajetit në kombëtaren shqiptare të futbollit ka qenë një lajm i gëzueshëm për futbollistin e përfaqësueses i cili kishte munguar në takimet e shtatorit dhe tetorit për shkak dëmtimi. Ndërsa lojtari ka marrë me entuziazëm ftesën e shumëpritur dhe ka udhëtuar drejt Shqipërisë që të dielën, duket se për një arsye ose … Continue reading “Ajeti me kombëtaren, Torino e mësoi vetëm në stërvitjen e sotme”

Unike, dyshja Llullaku-Balaj, më e mirë se yjet e botës

E pabesueshme! Dyshja e sulmit të Ko mbëtares shqiptare Bekim Balaj dhe Azdren Llullaku janë golashënuesit më të mirë në botë. Diçka të tillë e thonë shifrat dhe golat që ata kanë arritur të shënojnë me ekipet e tyre respektive, Terek Grozni dhe Gaz Metan. Të dy së bashku kanë arritur të shënojnë një total … Continue reading “Unike, dyshja Llullaku-Balaj, më e mirë se yjet e botës”